Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF22-155.000-PD
Part No.:
3QHTF22-155.000-PD
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Aetrix3QHTF22-155.000-PD.pdf
Description:
155.0 MHz XO 3.3V 2.5X2.0 MM PD
Shipping
Inventory:250
Comments
3QHTF22-155.000-PD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3QHTF22
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
155 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)