Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF22-43.001-PD
Part No.:
3QHTF22-43.001-PD
Datasheet:
Aetrix3QHTF22-43.001-PD.pdf
Description:
43.001 MHz XO 3.3V 2.5X2.0 MM PD
Comments
3QHTF22-43.001-PD Specifications
Frequency:
43.001 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)