Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF32-50.2833-PD
Part No.:
3QHTF32-50.2833-PD
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Aetrix3QHTF32-50.2833-PD.pdf
Description:
50.2833 MHz XO 3.3V 3.2X2.5MM PD
Shipping
Inventory:250
Comments
3QHTF32-50.2833-PD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3QHTF32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
50.2833 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
24mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)