CTS-Frequency Controls 626L12504C2T
Part No.:
626L12504C2T
Datasheet:
Aetrix626L12504C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Comments
626L12504C2T Specifications
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)