CTS-Frequency Controls 626P10004C2T
Part No.:
626P10004C2T
Datasheet:
Aetrix626P10004C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Comments
626P10004C2T Specifications
Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)