CTS-Frequency Controls 653P2703I2T
Part No.:
653P2703I2T
Datasheet:
Aetrix653P2703I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVPECL
Comments
653P2703I2T Specifications
Product Status:
Active
Frequency:
27 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)