CTS-Frequency Controls 653V2703I3T
Part No.:
653V2703I3T
Datasheet:
Aetrix653V2703I3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVDS SMD
Comments
653V2703I3T Specifications
Frequency:
27 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
66mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)