CTS-Frequency Controls 653V5006C2T
Part No.:
653V5006C2T
Datasheet:
Aetrix653V5006C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Comments
653V5006C2T Specifications
Product Status:
Active
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
66mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)