CTS-Frequency Controls 654E5003I2T
Part No.:
654E5003I2T
Datasheet:
Aetrix654E5003I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Comments
654E5003I2T Specifications
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)