CTS-Frequency Controls 654P12503I3T
Part No.:
654P12503I3T
Datasheet:
Aetrix654P12503I3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Comments
654P12503I3T Specifications
Series:
654P
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
54mA (Typ)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)