CTS-Frequency Controls 654P15003I2T
Part No.:
654P15003I2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Aetrix654P15003I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Comments
654P15003I2T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
654P/L
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
150 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)