CTS-Frequency Controls 654P16004C2T
Part No.:
654P16004C2T
Datasheet:
Aetrix654P16004C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVPECL
Comments
654P16004C2T Specifications
Frequency:
160 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)