CTS-Frequency Controls 654V14453I2T
Part No.:
654V14453I2T
Datasheet:
Aetrix654V14453I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 144.5000MHZ LVDS SMD
Comments
654V14453I2T Specifications
Frequency:
144.5 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)