CTS-Frequency Controls 654V5003C3T
Part No.:
654V5003C3T
Datasheet:
Aetrix654V5003C3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Comments
654V5003C3T Specifications
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)