CTS-Frequency Controls 656L10003I2T
Part No.:
656L10003I2T
Datasheet:
Aetrix656L10003I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Comments
656L10003I2T Specifications
Series:
656P/L
Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)