CTS-Frequency Controls 656L8673I3T
Part No.:
656L8673I3T
Datasheet:
Aetrix656L8673I3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 86.7000MHZ LVDS SMD
Comments
656L8673I3T Specifications
Frequency:
86.7 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)