CTS-Frequency Controls 656P10003C3T
Part No.:
656P10003C3T
Datasheet:
Aetrix656P10003C3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Comments
656P10003C3T Specifications
Series:
656P/L
Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)