CTS-Frequency Controls 656P15003I2T
Part No.:
656P15003I2T
Datasheet:
Aetrix656P15003I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Comments
656P15003I2T Specifications
Frequency:
150 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)