CUI Inc. AE15B-EW-S24
Part No.:
AE15B-EW-S24
Datasheet:
AetrixAE15B-EW-S24.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 15 W, 100~1000 V
Comments
AE15B-EW-S24 Specifications
Series:
AE15B-EW (15W)
Voltage - Input (Min):
200V
Voltage - Input (Max):
1000V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
625mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
83%