Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-129-C2-R0
Part No.:
ATS-10D-129-C2-R0
Datasheet:
AetrixATS-10D-129-C2-R0.pdf
Description:
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
Comments
ATS-10D-129-C2-R0 Specifications
Packaging:
Tray
Length:
2.362" (60.00mm)
Width:
2.362" (60.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
8.65°C/W @ 100 LFM