Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-207-C2-R0
Part No.:
ATS-12B-207-C2-R0
Datasheet:
AetrixATS-12B-207-C2-R0.pdf
Comments
ATS-12B-207-C2-R0 Specifications
Length:
2.362" (60.00mm)
Width:
2.362" (60.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
6.39°C/W @ 100 LFM