CTS-Frequency Controls CA25L2503HLR
Part No.:
CA25L2503HLR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixCA25L2503HLR.pdf
Description:
2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
Comments
CA25L2503HLR Specifications
Series:
CA25L
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Supplier Device Package:
6-SMD (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)