CTS-Frequency Controls CA32C12503HLR
Part No.:
CA32C12503HLR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixCA32C12503HLR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.5000MHZ 3.3V SMD
Comments
CA32C12503HLR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
CA32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)