CTS-Frequency Controls CA32C12503HMR
Part No.:
CA32C12503HMR
Datasheet:
AetrixCA32C12503HMR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.5000MHZ 1.8V SMD
Comments
CA32C12503HMR Specifications
Packaging:
Bulk
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)