CTS-Frequency Controls CA32C2602PMR
Part No.:
CA32C2602PMR
Datasheet:
AetrixCA32C2602PMR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA32C2602PMR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
26 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)