CTS-Frequency Controls CA70C12502MMT
Part No.:
CA70C12502MMT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixCA70C12502MMT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Comments
CA70C12502MMT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
CA70
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)