CTS-Frequency Controls CA70C12502MNT
Part No.:
CA70C12502MNT
Datasheet:
AetrixCA70C12502MNT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Comments
CA70C12502MNT Specifications
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)