CTS-Frequency Controls CA70C12507MLT
Part No.:
CA70C12507MLT
Datasheet:
AetrixCA70C12507MLT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Comments
CA70C12507MLT Specifications
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±150ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)