CUI Inc. DRM1-24-D15-S
Part No.:
DRM1-24-D15-S
Datasheet:
AetrixDRM1-24-D15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1W, 21.6~26.4 VD
Comments
DRM1-24-D15-S Specifications
Series:
DRM1-S (1W)
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
34mA, 34mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
81%