CUI Inc. DRM1-5-D15-S
Part No.:
DRM1-5-D15-S
Datasheet:
AetrixDRM1-5-D15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1W, 4.5~5.5 VDC
Comments
DRM1-5-D15-S Specifications
Series:
DRM1-S (1W)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
34mA, 34mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
80%