Samtec Inc. FFMD-05-D-26.50-01
Part No.:
FFMD-05-D-26.50-01
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-05-D-26.50-01 Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
2.21' (673.10mm)