Samtec Inc. FFMD-05-T-02.50-01-L-N-R
Part No.:
FFMD-05-T-02.50-01-L-N-R
Package:
Datasheet:
AetrixFFMD-05-T-02.50-01-L-N-R.pdf
Description:
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Comments
FFMD-05-T-02.50-01-L-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.208' (63.50mm, 2.50")