Samtec Inc. FFMD-05-T-25.00-01-N-R
Part No.:
FFMD-05-T-25.00-01-N-R
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-05-T-25.00-01-N-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ FFMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
2.08' (635.00mm)