Samtec Inc. FFMD-07-D-11.80-01-L
Part No.:
FFMD-07-D-11.80-01-L
Package:
Datasheet:
AetrixFFMD-07-D-11.80-01-L.pdf
Description:
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Comments
FFMD-07-D-11.80-01-L Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.983' (299.72mm, 11.80")