Samtec Inc. FFMD-08-T-02.36-01-N
Part No.:
FFMD-08-T-02.36-01-N
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-08-T-02.36-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.197' (59.94mm, 2.36")