Samtec Inc. FFMD-08-T-02.50-01-N-R
Part No.:
FFMD-08-T-02.50-01-N-R
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-08-T-02.50-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.208' (63.50mm, 2.50")