Samtec Inc. FFMD-09-T-09.80-01-N-SR
Part No.:
FFMD-09-T-09.80-01-N-SR
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-09-T-09.80-01-N-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
18
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.817' (248.92mm, 9.80")