Samtec Inc. FFMD-10-S-05.90-01
Part No.:
FFMD-10-S-05.90-01
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-10-S-05.90-01 Specifications
Connector Type:
Plug to Cable
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.492' (149.86mm, 5.90")