Samtec Inc. FFMD-11-T-06.25-01-N
Part No.:
FFMD-11-T-06.25-01-N
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-11-T-06.25-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
22
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.521' (158.75mm, 6.25")