Samtec Inc. FFMD-12-T-03.85-01-N-R
Part No.:
FFMD-12-T-03.85-01-N-R
Package:
Datasheet:
AetrixFFMD-12-T-03.85-01-N-R.pdf
Description:
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Comments
FFMD-12-T-03.85-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
24
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.321' (97.79mm, 3.85")