Samtec Inc. FFMD-13-D-10.00-01-RW-R
Part No.:
FFMD-13-D-10.00-01-RW-R
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-13-D-10.00-01-RW-R Specifications
Connector Type:
Plug to Plug, Reversed
Number of Positions:
26
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")