Samtec Inc. FFMD-13-D-10.01-01
Part No.:
FFMD-13-D-10.01-01
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-13-D-10.01-01 Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
26
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.834' (254.25mm, 10.01")