Samtec Inc. FFMD-13-T-04.70-01-N
Part No.:
FFMD-13-T-04.70-01-N
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-13-T-04.70-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
26
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.392' (119.38mm, 4.70")