Samtec Inc. FFMD-13-T-05.12-01-N
Part No.:
FFMD-13-T-05.12-01-N
Package:
Datasheet:
AetrixFFMD-13-T-05.12-01-N.pdf
Description:
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Comments
FFMD-13-T-05.12-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
26
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.427' (130.00mm, 5.12")