Samtec Inc. FFMD-15-T-02.20-01-N
Part No.:
FFMD-15-T-02.20-01-N
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-15-T-02.20-01-N Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ FFMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
30
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.183' (55.88mm, 2.20")