Samtec Inc. FFMD-15-T-02.20-01-N-R
Part No.:
FFMD-15-T-02.20-01-N-R
Comments
FFMD-15-T-02.20-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.183' (55.88mm, 2.20")