Samtec Inc. FFMD-15-T-02.38-01-N
Part No.:
FFMD-15-T-02.38-01-N
Package:
Datasheet:
AetrixFFMD-15-T-02.38-01-N.pdf
Description:
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Comments
FFMD-15-T-02.38-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.198' (60.45mm, 2.38")