Samtec Inc. FFMD-15-T-03.50-01-N-R
Part No.:
FFMD-15-T-03.50-01-N-R
Comments
FFMD-15-T-03.50-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.292' (88.90mm, 3.50")