Samtec Inc. FFMD-25-S-11.02-01
Part No.:
FFMD-25-S-11.02-01
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-25-S-11.02-01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ FFMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Cable
Number of Positions:
50
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.919' (280.00mm, 11.02")