Samtec Inc. FFSD-04-S-03.94-01
Part No.:
FFSD-04-S-03.94-01
Datasheet:
AetrixFFSD-04-S-03.94-01.pdf
Comments
FFSD-04-S-03.94-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
8
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.328' (100.00mm, 3.94")